Bohaterowie Edycji IV

Piotr

Czarnecki

Człowiek orkiestra. Partner, przyjaciel, działacz społeczny, trener, kucharz, pielęgniarz, rehabilitant, człowiek o niespożytej energii i ogromnym sercu. W 2018 roku stworzył projekt  „Zajedź RAKA”. Przemierzył wtedy trasę z Gdańska do Rzeszowa rowerem w 24 godziny. Pierwszy raz miał jechać dla Maćka! Dla części z Was już wiadomo, że ta historia ma nie takie zakończenie jakbyśmy tego chcieli, po długiej walce i próbach Maciek zmarł mając zaledwie ukończone 18 lat. Po całym tym zdarzeniu sam już nie wiedział czy jechać czy też nie... Nie mógł jednak siedzieć z założonymi rękami... Dlatego w czerwcu 2018 roku zdecydował się wesprzeć akcją  Sebastiana, 6 letniego młodzieńca, pełnego energii i chęci do życia. U chłopca wykryto guza na kości strzałkowej. W sierpniu 2018 roku pełen nadziei ruszył w trasę...

Przełomowy był rok 2019 kiedy druga edycja akcji "Zajedź Raka" odniosła sukces zbierając ponad 60 tys. złotych dla budowanego Hospicjum na Podkarpaciu. Akcję wsparło wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu.  I tak jedzie kolejną edycję...

Damian

Pazikowski

Mieszka w Józefowie pod Warszawą. Kolarstwo, a dokładniej ultra kolarstwo to jego pasja, jak i sposób na życie. Jest współzałożycielem projektu "Na Osi - Kolarska Przestrzeń", który świadczy usługi treningowo-dietetyczne oraz organizuje obozy treningowe dla kolarzy.Z wykształcenia jest dietetykiem sportowym i klinicznym i to on odpowiada za odżywianie podopiecznych. Jak widać całe jego życie kręci się wokół dwóch kółek, bo zarówno trening, odżywianie i suplementacja są kluczowe w poprawie formy sportowej.Poza pracą i sportem stara się być również mężem, choć nie zawsze jestem w stanie poświęcić na to wystarczająco dużo czasu, jak mówi Damian.

Sylwia

Kowalska

"Matka, żona i kolarka" ;) Przygodę z rowerem zaczęła 5 lat temu, od dojazdów do pracy. Szybko zakochała się w tej formie aktywności. Twierdzi, że nie umie jeździć szybko ale za to długo. W ub. roku zdobyła 1 miejsce w Pucharze Polski w Ultramaratonach Kolarskich w kategorii Kobiet, open. Zawodowo zajmuje się analizą finansową w firmie Emitel, która jest wiodącym w Polsce operatorem radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczącym także inne usługi telekomunikacyjne. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych szczególnie jeśli jeżdżąc rowerem może pomagać innym.

Edyta

Łuszcz

Na codzień pracuje w firmie informatycznej. Prywatnie maniak rowerowy. W 2020 dołączyła do kobiecej ligii rowerowej Queens of the Road i od tej pory zaczęła się rozpędzać. W tym samym roku wzięła udział w trzeciej edycji "Zajedź Raka", bo nie ma większej motywacji niż pomoc innym poprzez pasję.Jej celem jest jeździć dalej i szybciej, bo świat jest zbyt piękny, żeby go zwiedzać powoli.

Sławek

Łukasz

Na co dzień za biurkiem, przy komputerze w firmie Pratt and Whitney w Rzeszowie. Praca z ludźmi, wspólne realizowanie wyzwań i celów, które jednoczą i budują - można powiedzieć, że tym zajmuję się na co dzień, a pokonanie 640km w 24h rowerem w ramach tej akcji to połączenie przyjemnego z pożytecznym. W towarzystwie wspaniałych i szczerych ludzi, którzy chcą pomóc innym, mam nadzieję udowodnić sobie, że stać mnie na wiele, świetnie spędzić czas i zebrać sporo kasy!

Właściwie sam nie wiem jak się tu znalazłem i chyba jeszcze nie dociera do mnie, na co się porywam?!, ale coraz dłuższy łańcuch projektu „Zajedź raka!”, który z roku na rok kręci się coraz szybciej, wkręcił tym razem i mnie! – mówi Sławek.

 

Andrzej

Chmieliński

Mieszka nie daleko Rzeszowa, ale czuje się Rzeszowianinem. Na co dzień pracuje w branży stalowej.  Na rowerze od piątego roku życia niemal non stop.Wyjazdy i wyprawy rowerowe, zawody MTB, maratony a w ostatnich kilku latach maratony ultra.W Zajedz Raka w zeszłym roku  jako wsparcie kolarzy. W obecnej czwartej edycji w pełnym zakresie, kolarz.

Sebastian

Leśko

Na co dzień pracuje w branży lotniczej jako spawacz. Kocha zwierzęta, ma dwa psy i cztery koty. Aktywny uczestnik maratonów. Jego mocnym punktem jest jazda na rowerze na długie dystanse, stąd decyzja, chęć udziału i pomocy w projekcie 24hZajedźRaka.

Dominik

Gorzynik

"Cóż to za przystojny ogier na swej strzale płynie. Pędzi niczym wiatr na swej maszynie, co prawda młody, lecz za to zuchwały. Na trasie na pewno nie braknie mu pary! Chodź woli krótko to pojedzie daleko. Na trasie pija tylko sojowe mleko. Bo zwierząt mu szkoda, dlatego ich nie je. Moc bierze z warzyw i ciągle się śmieje. Słowa  kluczowe tak trzymaj! Jest świetnie! Towarzyszyć mu będą w kluczowym momencie Czy da rade? Wytrzyma? Trzymajcie kciuki. Bo za tydzień wraca wznów do nauki. Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się miło. Życzymy Dominik z całą rodziną" - przedstawia się Dominik

Sebastian

Serwan

Nasz debiutant, otwarty i serdeczny, jako ostatni ze śmiałków zamykających tegoroczna listę uczestników w akcji „Zajedź raka”. Sebastian, pochodzi z niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu, Padew Narodowa, z którą związany był wielki Polak, Ignacy Łukasiewicz. Na co dzień realizuje się zawodowo w dużej firmie hydraulicznej, a także propaguje produkty z aloesu. Po pracy odrywa się od obowiązków, zbierając myśli i szuka motywacji, ładując przy tym akumulatory na szosie. Nie są to bierne wypady. Sebastian łączy przyjemne z pożytecznym. Motywują go liczne akcje charytatywne, którym przekazuje przejechane kilometry. Tegoroczny udział z nami jest dla niego szczególny, bierze udział w 24h rajdzie jazdy non stop, a przy okazji zbiera kilometry dla pobliskiego Domu Dziecka w Skopaniu. Jak mówi warto dać cząstkę siebie innym, robiąc szalone i odważne rzeczy w szczytnym celu.

Sebastian to trzykrotny zwycięzca branżowej edycji „Letniej Ogólnopolskiej Rywalizacji Hydraulików” w długodystansowej jeździe na rowerze.